مشاوره تحصیلی, مشاوره تلفنی, پیشرفت تحصیلی, انتخاب رشته, کنکور سراسری, مشاوره تخصصی

مشاوره تحصیلی
» » کار کردن یک اجبار است یا یک تفریح؟

کار کردن یک اجبار است یا یک تفریح؟

کار کردن یک اجبار است یا یک تفریح؟ این سؤالی است که شاید برای اغلب ما یک پاسخ مشخص داشته باشد: کار، کار است و با تفریح میانه‌ای ندارد!

براي بسياري از ما اصولا لذت بردن از شغلمان اتفاق غريبي است و ديدن آدم‌هاي شاد و راضي از شغل‌شان هم عجيب‌تر! شايد تقصيري هم نداشته باشيم: فشارها و استرس‌ها و شرايط بد كاري گاهي آنقدر زياد مي‌شودكه رمقي براي شاد ماندن و لذت بردن از كار براي انسان نمي‌ماند. واقعيت زندگي شغلي گاهي به‌همان تلخي است كه همه‌‌مان مي‌دانيم: حجم كارمان وحشتناك زياد است، بعضي از ما مجبوريم كاري را انجام دهيم كه دوستش نداريم، گاهي مجبوريم آدم‌هايي را تحمل كنيم كه از آنها خوشمان نمي‌آيد، كارمان خشك و مكانيكي است و... و خب مگر آدم چقدر ظرفيت تحمل دارد؟

بالاخره روزي مي‌رسد كه طاقتش طاق مي‌شود و تصميم مي‌گيرد همه‌‌چيز را ول كند و برود دنبال زندگي خودش! اما مشكل اينجاست كه ناگهان ياد اين مي‌افتد كه به درآمد كارش نياز دارد و اين چرخه‌ نامطلوب ادامه مي‌يابد.

مي‌توانيم به‌كار نگاهي فلسفي هم داشته باشيم
به‌نظر آلن دوباتن، فيلسوف سوئيسي، ما در زمانه‌اي بي‌مانند و عجيب نسبت به تمام تاريخ كار بشر به‌سر مي‌بريم: عصري كه در آن تشويق مي‌شويم منتظر به‌دست آوردن شادي از طريق كارمان باشيم. دوباتن معتقد است اگر چه كار در همه جوامع موضوعي بسيار بااهميت است اما در عين حال امروزه كار چنان با هويت ما رابطه نزديكي پيدا كرده كه نخستين سؤالي كه از ديگران (مثلا دوستان و آشنايان) مي‌پرسيم اين است كه چكار مي‌كني نه اينكه از كجا مي‌‌آيي!
ديدگاه‌هاي افراطي‌تري هم نسبت به ماهيت كار وجود دارد؛ به‌عنوان مثال استود تركل كه يك داستان‌نويس است كار را يك جور مردن تدريجي از شنبه تا پنجشنبه مي‌داند!
اما آيا داستان زندگي شغلي تا اين حد كسالت‌آور و خالي از معناست؟ نه. راه‌هايي هم براي فرار از روزمرگي وجود دارد كه آنقدرها هم عجيب و غريب و پيچيده نيستند. در واقع با انجام كارهاي ساده‌اي مي‌توانيم روزمرگي‌ها را كنار بزنيم تا چهره‌ جديد و جذابي از شغل‌مان را ببينيم.

كار، كار است اگرچه كار بود!
من موارد متعددي را در ميان دوستان و اطرافيانم ديده‌ام كه به‌دليل انتظار بي‌حد از شغل‌شان، پس از مدتي دچار چنان نااميدي و افسردگي وحشتناكي شده‌اند كه چاره را تنها در تغيير محل كار و حتي شغلشان ديده‌اند. البته زمان‌هايي وجود دارد كه تنها انتخاب موجود تغيير است اما واقعيت تلخ براي آنها اين بوده كه حتي با ايجاد تغيير هم نتوانسته‌اند حال بهتري در كار كردن پيدا كنند. متأسفانه در اغلب موارد عادت‌ها و ديدگاه‌هاي آنها نسبت به‌كار مشكل اصلي را ايجاد كرده بوده است. مشكل در نگاه ما به ماهيت كار است؛ نه خود كار!

متخصصين روانشناسي كار معتقدند از آنجا كه ما به‌صورت متوسط 25درصد از زندگي‌مان را به‌كار كردن مي‌گذرانيم، پس بايد به بهترين شكل ممكن از آن استفاده كنيم. بنابراين همين نكته‌ ساده كه سعي كنيد كارتان را با تمام سختي‌ها و ناملايماتش بپذيريد و سعي كنيد از زمان كارتان به بهترين شكل ممكن بهره‌برداري كنيد، مهم‌ترين نكته در رهايي از روزمرگي شغلي است. قرار نيست در كار اتفاق عجيب و غريبي براي ما بيفتد يا از آن لذت عجيب و غريبي به‌دست بياوريم: كار درهرحال كار است!

آن كار كه در جستن آني، آني!
اما ماجرا همين‌قدر ساده و غمناك به پايان نمي‌رسد. در واقع يكي از دلايل علاقه‌ شخصي من به موضوع شكستن تار و پود قفس روزمرگي شغلي اين است كه بارها آن را تجربه كرده‌ام. آخرين و مهم‌ترين تجربه‌ من همين سال پيش بود كه ناراحتي جدي‌اي نسبت به كارم پيدا كردم. بعد از سال‌ها فعاليت به‌عنوان يك مشاور مديريت و روزنامه‌نگار، ناگهان حس كردم به آخر خط رسيده‌ام. كارهاي بسيار زيادي روي هم انباشته شده بود و بدقولي‌هايم روزبه‌روز بيشتر مي‌شد اما هيچ كاري نمي‌كردم. از صبح تا شب مي‌نشستم و خودم را سرگرم كارهاي بيهوده‌اي مي‌كردم كه خودم هم مي‌دانستم حتي گذاشتن نام روزمرگي بر آنها، كلاه گذاشتن بر سر واژه‌هاست. من بايد چيزي را تغيير مي‌دادم يا شايد هم چيزي خودش تغيير مي‌كرد؛ اما چه چيزي؟

گاهي تغيير را بپذير
وقتي شروع به بررسي علت نارضايتي خودم از زندگي شغلي‌ام كردم، متوجه شدم كه در واقع تركيب چند عامل باعث ايجاد حس نااميدي و نارضايتي من شده‌اند: من نمي‌دانستم در كجاي مسير شغلي‌ام قرار دارم، نمي‌فهميدم چرا حجم كاري زياد من به نتيجه‌ مشخصي نمي‌انجامد. نقش سازماني‌ام را دوست نداشتم. مي‌ديدم كه فرصت و امكاني براي به‌روز كردن مهارت‌هايم ندارم و مهم‌تر از همه نياز به استراحت و برقراري ارتباط با ديگران داشتم. مشكل اينجا بود كه شغل‌ من هيچ تناسبي با اين نيازها نداشت!
همانطور كه گفتم ناراحتي من در كج‌خلقي‌ام با همكاران و بي‌انگيزگي در شغل‌ام نمود پيدا كرد اما من قبل از انجام هر حركتي بر ادامه دادن به كارم سماجت ورزيدم. گوش دادن به نداي دروني‌ام كه به من مي‌گفت بايد يك شغل بسيار موفق را ترك كنم، كار بسيار مشكلي بود اما با تكرار شدن الگوهاي منفي كاري و فرو رفتن هر چه بيشتر در گرداب روزمرگي، بالاخره تصميم‌ گرفتم كه ريسك ايجاد تغيير را بپذيرم و كار را شروع كردم: من مي‌دانستم كه ديگر نمي‌خواهم كارمند باشم و براي كسي كار كنم. اين روزها كسب و كار شخصي‌ام در حال رسيدن به نتيجه است.

با نگاه به گذشته، متوجه شده‌ام كه 3توصيه‌ زير من را طي آن دوران سخت ياري دادند:
افراد پشتيبان خودتان را مشخص كنيد (خانواده، دوستان، مربي يا...)؛
آمادگي دور ريختن دوست‌داشتني‌ترين عادت‌ها، نقشه‌ها و برنامه‌هاي‌ قبلي‌تان را داشته باشيد؛
حداقل 2 سال به آن نقشه‌ها و برنامه‌ها بچسبيد!
بديهي است كه در طول مسير سخت و طولاني
مجبور بودم نقشه‌ام را اصلاح كنم و با تغييرات همراه شوم اما مهم‌ترين چيز اين بود كه من حتي در سخت‌ترين لحظات (كه كم نبودند!) هم هدفم را كنار نگذاشتم!

روزمرگي را مرور نكن؛ زندگي قشنگ‌تر است!
لئونارد شلزينگر كه يك روانشناس كار است براي رهايي از روزمرگي كاري پيشنهادي ساده و عجيب دارد: همين امروز كه از سر كارتان به منزل برگشتيد، شروع كنيد به انجام يك كار جديد. اين كار جديد هر چيزي مي‌تواند باشد: از راه‌انداختن كسب و كار خودتان گرفته تا نوشتن يك كتاب يا انجام كاري براي بهتر كردن جامعه‌ محل زندگي‌تان (مثلا توسعه‌ ايده‌اي براي آموزش بهتر كودكان).

لزومي ندارد اين كار جديد براي شما منفعت مالي به‌همراه داشته باشد. شرط لازم و كافي براي انتخاب اين كار دوست‌ داشتن‌ و لذت بردن از آن است. البته لازم نيست در زمان شروع كردن آن كار عاشقش باشيد؛ فقط دست به كاري بزنيد كه فكر مي‌كنيد آن را لازم داريد يا دوستش خواهيد داشت. عشق و علاقه خودش بعدا خدمت‌تان خواهند رسيد!
اما وقتي شروع كرديد يادتان باشد كه گام به گام پيش برويد. اين كار باعث مي‌شود تا هزينه‌ مالي و غيرمالي (مثلا زماني) زيادي هم به‌خودتان تحميل نكنيد.

خب حالا ربط اين به رهايي از روزمرگي كاري چيست؟ خيلي ساده: شما بخشي از شور و اشتياقي را كه براي كار كردن لازم داريد از اين كار جديد به‌دست مي‌آوريد. اين شور و اشتياق، تنها به‌خود آن كار محدود نمي‌شود و به تمام جنبه‌هاي زندگي شما گسترش خواهد يافت. اين شور و اشتياق با پيشرفت كردن در آن كار جانبي بالاتر هم خواهد رفت. حالا صبح‌ها كه از خواب بيدار مي‌شويد انگيزه‌‌اي داريد كه براي آن از تخت‌تان بيرون بياييد!

حس غريب واژه‌ها
يكي از دلايلي كه ما دوست نداريم كاري را انجام بدهيم يا نمي‌توانيم آن كار را درست انجام بدهيم عنوان آن فعاليت، وظيفه و كار است. نبايد قدرت واژه‌ها را دست‌كم بگيريد: در ذهن هر كس واژه‌ها اهميت و وضوح متفاوتي دارند. بنابراين خيلي وقت‌ها مشكل از بلد نبودن يا مهارت نداشتن در انجام كار نيست؛ مشكل درك نكردن واقعيت آن كار توسط ذهن است!
بنابراين وقتي مي‌خواهيد كاري در محيط كارتان انجام دهيد- چه خودتان تصميم گرفته باشيد چه به شما ارجاع شده باشد- عنوان آن را طوري براي خودتان بيان كنيد و بنويسيد كه با واژه‌هاي ملموس براي شما نوشته شوند؛ مثلا روزهايي كه از بيكاري مجبوريد مگس بپرانيد، مي‌توانيد مگس پراندن را به بازي شكار مگس تغيير دهيد و به اين ترتيب كار جذابي را براي سرگرمي و شادي خود خلق كنيد.
 

جهت بهره مندی از مشاوره استعداد یابی و شناخت راه کارهای مناسب برای ساخت محیط کاری سالم و لذت بخش  
با دپارتمان مشاوره تحصیلی فانوس دانش تماس حاصل نمایید


مشاوره تحصیلی

کلید واژه ها: مشاوره تحصیلی روزمرگی تغییر کار تغییر شغل استعداد یابی روانکاوی تحصیلی مشاوره یک درمان مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوره تلفنی مشاوره تخصصی استعداد یابی تحصیلی استعداد یابی شغلی استعداد یابی ورزشی

اضطراب امتحان و راه‌هاي کاهش آن   20 فروردین 1396 ساعت: 20:51

لیست رشته های مجموعه علوم اداری و مدیریت   20 فروردین 1396 ساعت: 20:49

لیست رشته های پیام نور در گروه علوم ریاضی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:48

مشاوره کارشناسی ارشد- منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته قارچ شناسی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:47

منابع آزمون دکتری هواشناسی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:45

اصلاح نسبت دانشجویان کاردانی و کارشناسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:44

انتخاب رشته دانشگاه- معرفی رشته علوم کامپیوتر   20 فروردین 1396 ساعت: 20:43

رعایت نکات مهم در انتخاب رشته   20 فروردین 1396 ساعت: 20:42

یادگیری زبان انگلیسی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟   20 فروردین 1396 ساعت: 20:41

سوئد رتبه اول ارزشمندترین پاسپورت در جهان   20 فروردین 1396 ساعت: 20:39

مشاوره تحصیل در خارج از کشور- بورسیه تحصیلی ایتالیا   20 فروردین 1396 ساعت: 20:38

مشاوره کارشناسی ارشد- معرفی گرایش مهندسی حمل ونقل در مقطع ارشد مهندسی عمران   20 فروردین 1396 ساعت: 20:36

مشاوره کارشناسی ارشد- معرفی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:31

معرفی رشته های مجموعه علوم شناختی در مقطع دکتری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:30

مشاوره کارشناسی ارشد- رشته های مجاز در ارشد پرستاری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:29

مشاوره کارشناسی ارشد- معرفی گرایش های ارشد پرستاری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:28

بهترین مشاور برای برنامه ریزی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:26

مشاوره کنکور تجربی و ریاضی-روش مطالعه درس عربی کنکور   20 فروردین 1396 ساعت: 20:25

مشاوره کنکور سراسری-نحوه مطالعه درس شیمی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:24

برنامه ریزی تحصیلی برای کسب رتبه دلخواه در رشته های تجربی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:22

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:21

مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:20

تقسیم بندی رشته ها بر اساس پراکندگی در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:18

سهمیه ایثارگران و جانبازان در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:17

سهمیه مناطق در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:16

ثبت نام دانشگاه های پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:14

دانشگاه فرهنگیان و شرایط پذیرش در آن   20 فروردین 1396 ساعت: 20:13

حداقل رتبه لازم برای قبولی در رشته های روزانه کنکور تجربی و ریاضی و انسانی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:12

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:11

اضطراب امتحان و راه‌هاي کاهش آن   17 فروردین 1396 ساعت: 10:45

لیست رشته های مجموعه علوم اداری و مدیریت   17 فروردین 1396 ساعت: 10:44

لیست رشته های پیام نور در گروه علوم ریاضی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:43

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته قارچ شناسی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:43

منابع آزمون دکتری هواشناسی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:42

اصلاح نسبت دانشجویان کاردانی و کارشناسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:41

معرفی رشته علوم کامپیوتر   17 فروردین 1396 ساعت: 10:41

رعایت نکات مهم در انتخاب رشته   17 فروردین 1396 ساعت: 10:40

یادگیری زبان انگلیسی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟   17 فروردین 1396 ساعت: 10:39

سوئد رتبه اول ارزشمندترین پاسپورت در جهان   17 فروردین 1396 ساعت: 10:38

بورس تحصیلی ایتالیا   17 فروردین 1396 ساعت: 10:37

معرفی گرایش مهندسی حمل ونقل در مقطع ارشد مهندسی عمران   17 فروردین 1396 ساعت: 10:37

معرفی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) - گرایش میکروبی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:35

معرفی رشته های مجموعه علوم شناختی در مقطع دکتری   17 فروردین 1396 ساعت: 10:35

رشته های مجاز در ارشد پرستاری   17 فروردین 1396 ساعت: 10:34

معرفی گرایش های ارشد پرستاری   17 فروردین 1396 ساعت: 10:33

بهترین مشاور برای برنامه ریزی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:32

مشاوره کنکور تجربی و ریاضی - روش مطالعه درس عربی کنکور   17 فروردین 1396 ساعت: 10:31

مشاوره کنکور سراسری - نحوه مطالعه درس شیمی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:30

انتخاب رشته آزاد - معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب   17 فروردین 1396 ساعت: 01:50

انتخاب رشته دانشگاه - معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال   17 فروردین 1396 ساعت: 01:49

اضطراب امتحان و راه‌هاي کاهش آن   20 فروردین 1396 ساعت: 20:51

لیست رشته های مجموعه علوم اداری و مدیریت   20 فروردین 1396 ساعت: 20:49

لیست رشته های پیام نور در گروه علوم ریاضی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:48

مشاوره کارشناسی ارشد- منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته قارچ شناسی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:47

منابع آزمون دکتری هواشناسی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:45

اصلاح نسبت دانشجویان کاردانی و کارشناسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:44

انتخاب رشته دانشگاه- معرفی رشته علوم کامپیوتر   20 فروردین 1396 ساعت: 20:43

رعایت نکات مهم در انتخاب رشته   20 فروردین 1396 ساعت: 20:42

یادگیری زبان انگلیسی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟   20 فروردین 1396 ساعت: 20:41

سوئد رتبه اول ارزشمندترین پاسپورت در جهان   20 فروردین 1396 ساعت: 20:39

مشاوره تحصیل در خارج از کشور- بورسیه تحصیلی ایتالیا   20 فروردین 1396 ساعت: 20:38

مشاوره کارشناسی ارشد- معرفی گرایش مهندسی حمل ونقل در مقطع ارشد مهندسی عمران   20 فروردین 1396 ساعت: 20:36

مشاوره کارشناسی ارشد- معرفی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:31

معرفی رشته های مجموعه علوم شناختی در مقطع دکتری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:30

مشاوره کارشناسی ارشد- رشته های مجاز در ارشد پرستاری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:29

مشاوره کارشناسی ارشد- معرفی گرایش های ارشد پرستاری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:28

بهترین مشاور برای برنامه ریزی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:26

مشاوره کنکور تجربی و ریاضی-روش مطالعه درس عربی کنکور   20 فروردین 1396 ساعت: 20:25

مشاوره کنکور سراسری-نحوه مطالعه درس شیمی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:24

برنامه ریزی تحصیلی برای کسب رتبه دلخواه در رشته های تجربی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:22

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:21

مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:20

تقسیم بندی رشته ها بر اساس پراکندگی در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:18

سهمیه ایثارگران و جانبازان در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:17

سهمیه مناطق در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:16

ثبت نام دانشگاه های پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:14

دانشگاه فرهنگیان و شرایط پذیرش در آن   20 فروردین 1396 ساعت: 20:13

حداقل رتبه لازم برای قبولی در رشته های روزانه کنکور تجربی و ریاضی و انسانی   20 فروردین 1396 ساعت: 20:12

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری   20 فروردین 1396 ساعت: 20:11

اضطراب امتحان و راه‌هاي کاهش آن   17 فروردین 1396 ساعت: 10:45

لیست رشته های مجموعه علوم اداری و مدیریت   17 فروردین 1396 ساعت: 10:44

لیست رشته های پیام نور در گروه علوم ریاضی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:43

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته قارچ شناسی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:43

منابع آزمون دکتری هواشناسی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:42

اصلاح نسبت دانشجویان کاردانی و کارشناسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:41

معرفی رشته علوم کامپیوتر   17 فروردین 1396 ساعت: 10:41

رعایت نکات مهم در انتخاب رشته   17 فروردین 1396 ساعت: 10:40

یادگیری زبان انگلیسی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟   17 فروردین 1396 ساعت: 10:39

سوئد رتبه اول ارزشمندترین پاسپورت در جهان   17 فروردین 1396 ساعت: 10:38

بورس تحصیلی ایتالیا   17 فروردین 1396 ساعت: 10:37

معرفی گرایش مهندسی حمل ونقل در مقطع ارشد مهندسی عمران   17 فروردین 1396 ساعت: 10:37

معرفی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) - گرایش میکروبی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:35

معرفی رشته های مجموعه علوم شناختی در مقطع دکتری   17 فروردین 1396 ساعت: 10:35

رشته های مجاز در ارشد پرستاری   17 فروردین 1396 ساعت: 10:34

معرفی گرایش های ارشد پرستاری   17 فروردین 1396 ساعت: 10:33

بهترین مشاور برای برنامه ریزی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:32

مشاوره کنکور تجربی و ریاضی - روش مطالعه درس عربی کنکور   17 فروردین 1396 ساعت: 10:31

مشاوره کنکور سراسری - نحوه مطالعه درس شیمی   17 فروردین 1396 ساعت: 10:30

انتخاب رشته آزاد - معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب   17 فروردین 1396 ساعت: 01:50

انتخاب رشته دانشگاه - معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال   17 فروردین 1396 ساعت: 01:49

لای‌-فای 'صد برابر سریع تر از وای‌-فای'   07 آذر 1394 ساعت: 19:27

ادامه انتشار گازهای گلخانه‌ای جنوب ایران را «غیرقابل سکونت می‌کند»   01 آذر 1394 ساعت: 17:03

بیوتروریسم   01 آذر 1394 ساعت: 16:59

پدیده جوی «ال نینیو»   01 آذر 1394 ساعت: 16:57

سالانه «بیش از ۵۰۰ میلیون تن گاز گلخانه‌ای» در ایران تولید می‌شود   01 آذر 1394 ساعت: 16:55

سلاح های میکروبی   26 آبان 1394 ساعت: 12:14

برنامه دانشمندان اروپایی برای ساخت واکسن ایدز تا ۵ سال دیگر   19 آبان 1394 ساعت: 18:09

فواید تغذیه ای زغال اخته   11 آبان 1394 ساعت: 16:55

آموزش حل مشکل توقف برنامه ها در گوشی و تبلت های اندروید   10 آبان 1394 ساعت: 17:45

مقاله علمی - گیاه دارویی به لیمو و خواص معجزه آسای آن   01 آبان 1394 ساعت: 01:36

حجامت   26 مهر 1394 ساعت: 10:38

توصیه هایی برای کاهش مضرات امواج موبایل   22 مهر 1394 ساعت: 19:42

جایزه نوبل ادبی 2015   16 مهر 1394 ساعت: 15:38

جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۵   16 مهر 1394 ساعت: 14:50

مواد غذایی موثر در جلوگیری از ریزش مو   13 مهر 1394 ساعت: 11:19

راهکارهای تغذیه‌ای برای پیشگیری از سرطان   06 مهر 1394 ساعت: 19:01

معرفی پروفسور سمیعی   06 مهر 1394 ساعت: 14:34

مواد غذایی موثر در پیشگیری از بروز سرطان   06 مهر 1394 ساعت: 14:05

بهترین زمان مصرف داروها   06 مهر 1394 ساعت: 13:55

خصوصیات افراد موفق را بیشتر بشناسید   28 شهریور 1394 ساعت: 22:11

بهترين و بدترين ورزش‌ها براي قلب   28 شهریور 1394 ساعت: 22:05

ابررایانه‌ای که زمان مرگ را پیش بینی می کند   28 شهریور 1394 ساعت: 12:55

ماساژ ماه با جزر و مد گرانشی زمین   28 شهریور 1394 ساعت: 12:53

برندگان «نوبل مضحک» معرفی شدند   28 شهریور 1394 ساعت: 12:51

درمان بدون عوارض زکام آلرژیک با افشانه جدید بینی   26 شهریور 1394 ساعت: 00:45

سرنخ جدید دانشمندان برای درمان صرع   26 شهریور 1394 ساعت: 00:43

تولید چشم آزمایشگاهی حساس به نور با سلولهای بنیادی   26 شهریور 1394 ساعت: 00:41

نکاتی مهم در مورد باتری لپ تاپ   21 شهریور 1394 ساعت: 15:20

راهنمای استفاده از باتری لپ تاپ ها   21 شهریور 1394 ساعت: 15:18

افزایش طول عمر باطری لپ تاپ   21 شهریور 1394 ساعت: 15:16

مواقع ممنوعه برای نزدیکی   15 شهریور 1394 ساعت: 19:31

پوشیدن ساپورت بیمارتان می کند   15 شهریور 1394 ساعت: 19:27

علائم بیماری ایدز   15 شهریور 1394 ساعت: 19:17

سندرم مرگ ناگهانی چیست؟   14 شهریور 1394 ساعت: 08:35

تولید آب نوشیدنی خنک در بیابان‌ با قطره آب خورشیدی   14 شهریور 1394 ساعت: 08:32

روش غلبه بر موانع اپی ژنتیکی شبیه سازی ابداع شد   14 شهریور 1394 ساعت: 08:29

کشف ردپای 1/2متری دایناسور 30 تنی   14 شهریور 1394 ساعت: 08:26

جورابی‌ برای جایگزین‌کردن کفش‌ها   14 شهریور 1394 ساعت: 08:21

کشف کارایی اسکنرها در مبارزه با تومورهای سرطانی   14 شهریور 1394 ساعت: 08:16

خودسوزی سلول های مغز عامل اصلی پارکینسون   14 شهریور 1394 ساعت: 08:12

خانه‌های روی آب؛ طرح جدید نجات از سیل و سونامی   14 شهریور 1394 ساعت: 08:10

ادرار انسان كودي مناسب   11 شهریور 1394 ساعت: 18:43

ممنوع بودن این بخش از میوه ها !   09 شهریور 1394 ساعت: 18:23

اختراع شگفت‌انگیز مایکروسافت برای تبلت‌ها   06 شهریور 1394 ساعت: 23:10

تبدیل تلفن همراه به اسکنر سه‌بعدی با برنامه جدید   06 شهریور 1394 ساعت: 23:07

8 دلیل برای عدم نصب ویندوز 10   06 شهریور 1394 ساعت: 15:45

سندروم «قلب شکسته» بعد از شکست عاطفی را بشناسید   06 شهریور 1394 ساعت: 15:42

وزن مناسب، والدین تحصیل‌کرده و زندگی در شهرهای بزرگ هوش کودکان ایرانی را 'بیشتر' می‌کند   02 شهریور 1394 ساعت: 01:03

سازمان مواد دارویی آمریکا 'وایاگرای زنان' را تایید کرد   02 شهریور 1394 ساعت: 01:00

پنجره هوشمندی که بدون برق تیره و شفاف می‌شود   24 مرداد 1394 ساعت: 17:47

نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش - اطلاعيه وزارت آموزش و پرورش درخصوص نتايج اوليه آزمون استخدامي در سال 1394   16 آبان 1394 ساعت: 23:20

اطلاعیه سازمان سنجش - اعلام نتايج آزمون استخدامي سال 94 نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور   13 آبان 1394 ساعت: 17:22

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري آزمون به‌ كارگيري نيروي قراردادي دانشگاه علامه   07 مهر 1394 ساعت: 00:24

شرایط استخدام ۳۷۰۰ نفر در آموزش‌ و پرورش از مهر ۹۵   26 شهریور 1394 ساعت: 11:38

سخنگوی سازمان سنجش از برگزاری آزمون جدید استخدامی در نیمه دوم سال خبر داد   26 شهریور 1394 ساعت: 11:36

تمديد مهلت ثبت نام آزمون به‌کارگیری نیروی قراردادی دانشگاه علامه طباطبايي ویژه داوطلبان استان تهران   10 شهریور 1394 ساعت: 17:58

آگهی به‌کارگیری نیروی قراردادی دانشگاه علامه طباطبايي ویژه داوطلبان استان تهران   05 شهریور 1394 ساعت: 16:21

فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۰۰ دانش آموخته کمیته امداد کرمان   23 مرداد 1394 ساعت: 19:45

بانک کار آفرین دعوت به همکاری در شهر مشهد   23 مرداد 1394 ساعت: 19:43

بانک کار آفرین دعوت به همکاری در شهر تهران   23 مرداد 1394 ساعت: 19:41

بانک کارآفرین به منظور تأمین و تکمیل سرمایه انسانی مورد نیاز خود در شعب شهر تهران از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی واجد   23 مرداد 1394 ساعت: 19:38

بانک کارآفرین به منظور تکمیل کادر تخصصی نیروی انسانی خود در شهر “تهران” از واجدین شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید   23 مرداد 1394 ساعت: 19:36

پذیرش همکار بازنشسته در بانک دی   23 مرداد 1394 ساعت: 19:33

اشتغال ۱۰۰ هزار نفر مددجوی کمیته امداد در سراسر کشور   23 مرداد 1394 ساعت: 19:28

بیکارترین رشته‌های دانشگاه کدامند؟   13 مرداد 1394 ساعت: 19:09

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۴ (تاریخ شروع ثبت نام ۱۵ مرداد)   11 مرداد 1394 ساعت: 11:55

استخدام مهندس مکانیک در شرکت تولیدی – کرج   11 مرداد 1394 ساعت: 11:08

آگهی استخدام بانک کارآفرین در شهر تهران – مرداد ۹۴   07 مرداد 1394 ساعت: 22:16

استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۴   07 مرداد 1394 ساعت: 16:16

آگهی استخدام مدیر و کارشناس بازاریابی و فروش   28 خرداد 1394 ساعت: 05:05

آگهی استخدام در تنها برند رسمی رباتیک کشور   28 خرداد 1394 ساعت: 05:03

استخدام دانشگاه صنعتی اصفهان سال 94   28 خرداد 1394 ساعت: 04:40

استخدام بانک پاسارگاد – استخدام منشی و بانکدار در بانک پاسارگاد   27 خرداد 1394 ساعت: 05:00

استخدام بانک سینا در سال 94   27 خرداد 1394 ساعت: 04:34

استخدام بانک گردشکری – استخدام بانک گردشگری در تهران   26 خرداد 1394 ساعت: 04:58

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر کامپیوتری   25 خرداد 1394 ساعت: 04:55

استخدام بانک شهر – استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در بانک شهر   25 خرداد 1394 ساعت: 04:50

استخدام بانک حکمت ایرانیان – استخدام بازنشسته در بانک حکمت ایرانیان   25 خرداد 1394 ساعت: 04:46